Ortodoncie se zabývá léčením nepravidelností postavení zubů i čelistí.

Postup ošetření

Pro objednání do naší ordinace není potřeba mít doporučení od ošetřujícího stomatologa.

1. návštěva:

Na první návštěvě - konzultaci - je posouzena vhodnost či nutnost ortodontické léčby. Pacient či rodiče jsou seznámeni s možnostmi léčby a sami se rozhodnou zda ortodontickou léčbu chtějí podstoupit.

2. návštěva

Pokud se pacient rozhodne, že ortodontickou léčbu podstoupí, je odeslán na rentgenové vyšetření a objednán na tzv. vstupní vyšetření.

Při vstupním vyšetření se provede kompletní ortodontické vyšetření, včetně otisků chrupu a fotografické dokumentace.

3. návštěva

Dalším krokem a pro ortodontistu krokem nejdůležitějším je tvorba léčebného plánu.

Ortodontista proměří modely i rentgenové snímky a sestaví léčebný plán. Tento plán obsahuje přesný postup terapie a cenový plán pro pacienta.

V některých případech ortodontista nabídne pacientovi 2 či 3 varianty léčby a pacient si potom sám rozhodne, který postup mu bude nejvíce vyhovovat.

Po konzultaci léčebného plánu ( 3. návštěva ) se naplánuje další návštěva při které se již začne s ortodontickou léčbou.

Každá ortodontická léčba se skládá ze dvou hlavních částí.

První je aktivní část, kdy probíhá vlastní ortodontická léčba - je nasazen ortodontický aparát a hýbe se se zuby.

V této fázi chodí pacient v udaných intervalech (  obvykle 1x za 6 - 8 týdnů ) na kontroly, kde ortodontista provádí léčbu. Tato fáze trvá , při léčbě fixními aparáty, průměrně 2 roky.

Druhá část je neméně důležitá, nazývá se retenční či udržovací. Pacient v této fázi udržuje srovnané zuby v jejich nových pozicích pomocí různých typů snímatelných aparátů. Tyto apráty se pak nosí zejména v noci. Zuby je také možno podlepit tenkým drátem z jazykové strany.

 

Kontakt

OrthoHelp s.r.o.

MUDr. Hana Tycová
Unhošťská 2533 
Kladno

 

gsm: +420 777 187 739

rovnatka-kladno@seznam.cz
www.orthohelp.cz